Duyurular

ProQuest Central Veri Tabanı Deneme Erişimine Açılmıştır

Aşağıda bilgisi bulunan online veri tabanı belirtilen tarihe kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır. Bu veri tabanına aşağıda yer alan linkten veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "deneme amaçlı veri tabanları" linkinden (https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=313930) ulaşabilirsiniz.

ProQuest Central Deneme Erişimi Linki: https://www.proquest.com/central/index?accountid=15331

ProQuest Central:

ProQuest Central içerisinde 47 adet veritabanı bulunmaktadır. İçerikte toplamda 25.000 dergi yer almaktadır. Dergilerin yanı sıra, Pazar Araştırma Raporları, Hammadde Raporları, Şirket Raporları, Gazeteler, Working Papers gibi birçok farklı türde kaynak yer almaktadır.

- ProQuest Central ile The Lancet,The New England Journal of Medicine , Nature, BMJ, MIT Sloan Management Review, Foreign Affairs, Journal of Marriage and Family, ve Journal of Business Ethics gibi her alanın en önemli bilimsel dergisine tam metin erişim sağlanmaktadır. İçerikte 25.000 adet Bilimsel Dergi bulunmaktadır. Her yıl içeriğe 1000 den fazla dergi eklenmektedir.

- ProQuest Central ile the New York Times, Wall Street Journal, Washington Post, Chicago Tribune, Financial Times, Le Monde, ve The Guardian gibi gazetelerinde içerisinde olduğu 2.300 uluslararası gazetenin güncel sayılarına tam metin erişim sağlanmaktadır.

- ProQuest Central içerisinde sadece Bilimsel ve Ticari dergiler değil bunun yanında özellikle İşletme ve Ekonomi bölümlerinin fayda sağlayabileceği BMI Research, Economist Intelligence Unit (EIU), Oxford Analytica, Oxford Economics, and Experian reports gibi Pazar Araştırma Raporları, Şirket Raporları, Hammadde Raporları yer almaktadır. Ayrıca arXiv.org, NBER, RePEc, INSEAD, ve OECD den 2 milyonun üzerinde working papers içermektedir.

15 Eylül 2023 Cuma - 11:37:42