Duyurular

Staj Portalı

İŞKUR tarafından üniversite öğrencilerine daha etkin iş ve meslek danışmanlığı hizmeti sunulması amacıyla  İŞKUR Kampüs faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda İŞKUR Kampüs birimlerine başvuran gençlerin  beklentilerinden birisinin staj yeri bulma olduğu göze çarpmaktadır. Kurumsallığı yüksek şirketlerin büyük çoğunluğunun yetenek avcılığıyla veya doğrudan üniversitelerde gerçekleştirdikleri aktivitelerle başarılı ve ihtiyaçlarına uygun gençleri doğrudan stajyer olarak kabul ettiği görülmektedir. Öte yandan kendilerine uygun staj programı arayan gençlerin Üniversite Kariyer Merkezleri ve Özel İstihdam Bürolarını (kariyer.netyenibiris.com vb.) yoğun olarak kullandığı bilinmektedir.

Bu kapsamda Türkiye İş Kurumu olarak gençlerin staj programlarına erişebilmeleri ve başvurabilmeleri amacıyla Kurumumuza kayıtlı işverenlerden alınan staj ilanlarının internet sitesi üzerinden görülmesi için “Staj Portalı” oluşturulması çalışması başlatılmış ve çalışma 2022 yılı Temmuz ayında tamamlanarak hayata geçirilmiştir.

Staj Portalı hizmeti hakkında detaylı bilgiye https://staj.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden ulaşılabilmekte olup yine aynı internet adresi üzerinden staj ilanlarına başvurulabilmektedir.

8 Eylül 2022 Perşembe - 08:27:52