Duyurular

Uluslararası Yarışma Duyurusu Hakkında

Çin Derin Uzay Keşif Laboratuvarı'nın ev sahipliğinde, Çin Uzay Vakfı, Çin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Türkiye Uzay Başkanlığının üyesi olduğu Asya-Pasifik Uzay İş Birliği Örgütü (APSCO) tarafından 24 Nisan 2023 tarihinde düzenlenen Uluslararası Derin Uzay Konferansında "Dünya'ya Yakın Asteroid Savunması İçin Uluslararası Yarışma" ve "İletişim, Navigasyon ve Uzaktan Algılama Queqiao Takım Uyduları Projesi İçin Uluslararası Teklif Yarışması" başlıklı iki farklı yarışma duyurusu yapıldı.

Sırasıyla 20 Haziran 2023 ve 25 Haziran 2023 tarihli son başvuru tarihli yarışmalara takımlar halinde katılım gerçekleştirilecek olup katılım için ön başvuru yapanlar çevrimiçi modelleme eğitimi verilerek desteklenecektir.

Yarışmada bir tema etap ödülü ve bir nihai ödül belirlenmiştir. Birincilik, ikincilik, üçüncülük ve başarı ödülleri tema etapları için verilirken, nihai ödül en iyi başlık ve logo, en iyi tasarım şeması ve en iyi planlama fikri için verilecektir. Yarışmaların kapsamı, katılım şartları gibi daha detaylı bilgilere EK'te yer alan dosyayı indirerek ulaşabilirsiniz.

7 Haziran 2023 Çarşamba - 16:24:49