Haberler

28. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’na ADÜ Damgası

12 Şubat 2024 Pazartesi - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 136 kez okundu

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, katıldıkları yarışmalarda Üniversitemizi başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

İstanbul’da 10 Şubat 2024 tarihinde gerçekleşen 21 ülkenin katıldığı 28. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda yarışan Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi öğrencisi Mehmet Çelik, 1500m’de 3.44.87 derecesi ile Balkan ikinciliğini alarak gümüş madalya almaya hak kazanırken; Üniversitemiz mezun öğrencisi Abdurrahman Gedikoğlu ise 1500m’de 3.45.67 derecesi ile bronz madalya kazandı.

Aynı yarışmada yarışan Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencisi Gizem Akgöz, üç adım atlamada 13.45 derecesi ile gümüş madalyanın sahibi oldu. Akgöz, aynı zamanda üç adım atlamada 2024 Paris Yaz Olimpiyat Oyunları’nda olimpiyat kotası aldı.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Emel Dereli, gülle atma branşında 16.80 derecesi ile gümüş madalya kazandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Üniversitemizin her alanda yaşattığı başarılarla gurur duyduğunu ifade ederek, “Şampiyonların Okulu Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerimiz; Üniversitemizi, bizleri ve şehrimizi gururlandırmaya devam ediyor. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” dedi.39