Haberler

ADÜ Genç Ofis, Gençler için Çalışmalarını Sürdürüyor

13 Ocak 2021 Çarşamba - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 248 kez okundu

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak Üniversitemizde Aydın Gençlik Merkezi ADÜ Genç Ofis, faaliyetlerini sürdürüyor.

Yükseköğretim kurumlarında öğrenim gören gençlerin eğitsel, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi, bağımlılıkla, mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllük algılarının güçlendirilmesine katkı sağlayacak ADÜ Genç Ofis, gençlik merkezi konseptinde hizmet veriyor.

Gençlik Merkezi ile birlikte gençlerimizin sosyalleşme, iletişim kurma ve sürdürme becerilerinin gelişmesini hedeflediklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Ülkemizin aydınlık geleceği olarak gördüğümüz evlatlarımızın; kaliteli, nitelikli, yetişmesinin yanı sıra sosyal sorumluluk ve gönüllük algılarının gelişmesini de önemsiyoruz. Bu anlamda ADÜ Genç Ofis’in çalışmalarının çok değerli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, “Yükseköğretim kurumlarında öğrenim gören gençlerimizin eğitsel, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi, bağımlılıkla, mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllük algılarının güçlendirilmesine katkı sağlayacak ADÜ Genç Ofis, çalışmalarına devam ediyor. Amacımız gençlerimizin Ofisimizden tam fayda sağlayarak geleceğe tam donanımlı hazırlanmaları.” dedi.

Aydın Gençlik Merkezi ve Genç ofisler; çevresine ve doğaya duyarlı gençler yetiştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdürmenin yanı sıra bu amaca yönelik projeler üretmekte, gönüllülük ve farkındalık faaliyetleri düzenlemekte, kamplar, eğitimler ve geziler planlamakta.