Haberler

ADÜ, YÖK SANAL FUARDA YERİNİ ALDI

4 Ağustos 2020 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 966 kez okundu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından bu yıl tercih yapacak adaylar için üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına yönelik dijital ortamda planlanan ve Üniversitemizin de içinde bulunduğu "Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020" adıyla düzenlenen sanal fuar, 4 Ağustos 2020 tarihinde başladı. Fuar 7 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

Pandemi sürecinde olası riskleri en aza indirgeyerek öğrencilerin tercih edeceği üniversiteyi ve programı dijital ortamda yakından tanıtmayı hedefleyen fuar 4 gün boyunca öğrencilere rehberlik edecek. 200 yükseköğretim kurumunun katılımı ile gerçekleştirilen sanal fuarda öğrenciler merak ettikleri hususlarda bilgilendirebilecek.

Üniversite tercihi yapacak gençlere yükseköğretim kurumları, programlar, bölümler, konaklama ve burs imkanları, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere yükseköğretim potansiyelinin ve öğrencilere sunulan imkanların anlatılmasının hedeflendiği fuara https://sanalfuar.yok.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabilecek. Üniversitemize ulaşmak isteyen adaylar için Aydın Adnan Menderes Üniversitesi sanal fuar alanı 2. Salonda yer almaktadır.