Haberler

‘Askıda Yemek’ ve ‘ADVAK Bursu’ ile Eğitime Tam Destek

11 Aralık 2019 Çarşamba - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 2767 kez okundu

Üniversitemizde Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in talimatıyla 2 yeni uygulama başlatıldı. İhtiyaç sahibi başarılı öğrencilerimiz, ‘Askıda Yemek’ ve ‘ADVAK Öğrenci Destek Bursu’ uygulamalarıyla yemekhanelerimizde hem ücretsiz yemek yiyecek hem de öğrencilikleri boyunca burs ile öğrenim hayatlarını sürdürebilecek.

İhtiyaç Sahibi Öğrencilerimiz Yemeklerini Ücretsiz Yiyecek

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir öncülüğünde başlatılan “Askıda Yemek” uygulamasıyla maddi güçlük çeken öğrencilerimiz hayırseverlerin bağışlarıyla öğle yemeklerini üniversitemiz yemekhanelerinden ücretsiz olarak yiyebilecek. 16 Aralık 2019 tarihinden itibaren başlatılacak uygulamayla hergün ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ücretsiz yemek verilecek. Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir yaptığı açıklamada, kültürümüzde en önemli unsurlardan biri olan yardımlaşmanın önemini vurgulayarak; “Kültürümüzde bizler millet olarak açları doyurmuş, düşkünleri giydirmiş, çeyizsiz kızlarımızı evlendirmiş, konuklarını dinlendirmiş ecdadın torunlarıyız. Peygamber Efendimiz ‘Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu tehlikede yalnız bırakmaz. Kim kardeşinin ihtiyacını görürse Allah da onun ihtiyacını görür’ buyurmuştur.  Nüfusun çoğaldığı, şehirlerin büyüdüğü bu iklimde; imkân sahiplerinin ihtiyaç sahiplerini bulması ne yazık ki zorlaştı. Bu dönemde bireysel olarak hayırlı hizmetleri ifa etmek oldukça güç. Biz bu konuda üzerimize düşeni yapıp ilk adımı atıyoruz; hayırseverleri ihtiyaç sahibi öğrencilerimize destek olmaya davet ediyorum. Hepimiz öğrencilik dönemlerimizde ekonomik sıkıntılar yaşadık, şimdi o sıkıntıları biraz hafifletmek adına öğrenci kardeşlerimize destek olmak zamanı.  Yoksullarla, mazlumlarla, gariplerle dayanışmasını arttıran, ihtiyaç sahiplerine el uzatan, kimsesizlerin kimsesi, mazlumların hamisi olan asil milletimizin tüm fertlerine şimdiden bu konuda teşekkürlerimi iletiyorum. Şükürler olsun ki muazzam bir ruh ve gönül zenginliğine sahip necip bir milletin evlatlarıyız.” dedi. 

ADVAK Bursuyla Öğrencilerimizin Eğitimine Tam Destek

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için ADVAK üzerinden bir burs kampanyası başlattıklarını da belirterek mezunlarımızı ve hayırseverleri kampanyaya destek olmaya davet etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, yurdun dört bir tarafından Aydın’a gelen öğrencilerin aynı zamanda birer gönüllü kültür elçimiz olduğunu da belirterek, öğrencilerimizin aynı zamanda anne babaların Aydın’a emaneti olduğunu söyledi.  Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Anadolu’nun çeşitli illerinden ilim tahsili için şehrimize gelmiş, bir taraftan ders takibi yaparken diğer taraftan çeşitli işletmelerde part time çalışarak yetişkin rollerine hazırlanan binlerce evladımıza gelin bu destekle nefes aldıralım. Üzerimize düşeni yapıp, onlara el uzatalım. Aydınlı insanlarımızın ve hayırseverlerin cömertliğini biliyoruz, bu konuda katkılarını bekliyoruz. Yurt genelinde başlattığımız bu hayırlı kampanyalar için duyarlı vatandaşlarımıza şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi. Bağışlarınız için İBAN numaraları ise şöyle:

-ASKIDA YEMEK UYGULAMASI İÇİN BANKA HESAP NUMARASI 

Halk Bankası Aydın Şubesi  Alıcı: ADÜ İkt. İşl.    Açıklama: Askıda Yemek

TR530001200953300016000421 ( Hesap Adı: AD**** ME***** ÜN**** İK***** SA**** İŞ**** )

ADVAK BURS UYGULAMASI İÇİN BANKA HESAP NUMARASI             

TR590001500158007309590147  ( Hesap Adı: AD**** ME***** ÜN**** VA****** )