Haberler

Aydın Kitap Fuarı Yoğun İlgi Gördü

30 Mayıs 2018 Çarşamba - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 1181 kez okundu

Aydın Valiliği ve Üniversitemizin destekleriyle Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından ilimizde ilk kez düzenlenen 1. Aydın Kitap Fuarı 25 Mayıs 2018 tarihinde yoğun ilgiyle başladı.

Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen fuarın açılışına Vali Yavuz Selim Köşger, Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, fuara konuk olacak olan yazarlar, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Aydın Valiliği İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından ilk defa düzenlenen fuarın hayırlara vesile olmasını dileyen Vali Yavuz Selim Köşger açılış konuşmasında, özellikle gençler olmak üzere tüm Aydın halkını Fuara beklediklerini söyledi. Vali Köşger “20 bin öğrenciye 7,5 liralık hediye çeki verdik. Gelip buradan kitap alabilecekler. Aydın eğitime ve kültüre önem veren bir şehir. Aydınlıların okuryazarlığı oldukça yüksek. Geç kalmış olan bu etkinlikte yazarları Aydınlı hemşerilerimizle buluşturacağız. Genç nesilleri kitapla buluşturmuş olmaktan dolayı çok mutluyuz.” diye konuştu.

Yaklaşık 80 yayınevinin stant açtığı Aydın Kitap Fuarı'nda 65 yazar ve şair sevenleriyle buluşacak. Birinci Aydın Kitap Fuarı 3 Haziran 2018 tarihine kadar, sabah 10.00 ve akşam 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.