Haberler

Aydın Sanayi Odasından Rektörümüze Ziyaret

16 Nisan 2021 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 340 kez okundu

Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin ve Aydın Sanayi Odası Meclis Başkanı ve OKT Trailer Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, 15 Nisan 2021 tarihinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Aydın ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Sezgin Demir’in de hazır bulunduğu ziyarette, YÖK’ün onayına sunulan ve kabulünde eğitim öğretime başlaması planlanan bölümler ile ilgili olarak protokol yapılması konusu görüşüldü.

Aydın Sanayisi ile entegre olarak eğitime başlaması planlanan bölümlerin hem Aydın ve hem tüm Türkiye için büyük önem taşıdığını belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Mezun öğrencilerimiz ile sanayide istenilen özelliklere sahip, nitelikli iş gücünü oluşturacağız. Bu anlamda sanayinin de eğitim öğretime entegre olması gerekiyor. Bilginin üretime dönüşmesi ve ekonomiye yansıması yolunda Aydın Adnan Menderes Üniversitesi kurumlar arası iş birliğine hazır.” dedi.

Ziyaret, Üniversite-Sanayi işbirliğinin geliştirilmesi noktasında fikir birliği ile sona erdi.