Haberler

Çine MYO 25. Yılını Kutladı

4 Ekim 2019 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 952 kez okundu

Üniversitemizin ilk Meslek Yüksekokullarından olma özelliğini taşıyan Çine Meslek Yüksekokulu, 25. kuruluş yıl dönümü kutlaması, 4 Ekim 2019 tarihinde Süleyman Pekgüzel Kampüsü'nde gerçekleşti.

Etkinliğe, Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Cezmi Öncüer, Çine Kaymakamı Turan Erdoğan, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Rektör Yardımcımız Prof. Dr.Mehmet Aydın, Rektör Danışmanımız Hüseyin Turgut,  Süleyman Pekgüzel'in ailesini temsilen Hüseyin Pekgüzel, Çine eski Kaymakamı Ahmet Boyacı, Çine eski Belediye Başkanı Celalettin Kocamaz, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cavit Kum, emekli öğretim üyelerimiz, kurum  müdürleri ile akademik-idari personel katıldı.

Sloganımızı Eğitimden Üretime Olarak Belirledik

Açılış konuşmasını yapan Çine Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Serkan Bakırcı, okulun bugüne kadar 11 farklı bölümde 2612 mezun verdiğini, halen 5 program, 659 öğrenci, 19'u akademik toplam 41 personel ile eğitim faaliyetlerine devam ettiğini belirtti ve "Okulumuz teorik eğitimlerin yanı sıra uygulamalara verdiği önem ile öne çıkan bir okuldur. Sloganımızı eğitimden üretime olarak belirledik. Okulumuz, kurulduğu günden bugüne bitkisel hayvansal üretim ve gıda işlemeye yönelik 15 farklı uygulama birimi sayesinde ülkemizde yaygın tüketilen birçok ürünü öğrencilerimiz ile Tarım ve Orman Bakanlığına ait izinler ve denetimler kapsamında, üreten bir okuldur." sözleri ile üretim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Akademik nitelik, yayın sayısı ve projeler hakkında bilgi veren Bakırcı, Çine MYO'nun yürüttüğü çalışmaların altında çok ciddi birikimler olduğunu, akademisyenlerimizin ve idarecilerimizin okulumuzun çıtasını çalışmalarıyla yükselttiklerini belitti ve "Bizler de bundan sonra çizgimizi bozmadan çıtayı daha da yükselterek hem okulumuzu hem de Üniversitemizin ismini her platformda daha güçlü bir şekilde duyurmanın gayreti içinde olacağız." sözlerinin ardından emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek konuşmasına son verdi.

Mezun Olan Öğrencilerimiz Çine'nin Tanıtım Elçisidir

25 yıl önce açılışını gerçekleştirdikleri Çine MYO'nun yıl dönümünde bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Cezmi Öncüer, Üniversitenin ilçelerde yapılanma öyküsünü anlattı. Öncüer, "Üniversitenin ilk yıllarında zor koşullarda çoğu zaman fedakarlıklarla yapılanmamızı gerçekleştirdik. Yörenin özelliğini de göz önünde bulundurarak meslek yüksekokullarını oluşturduk. Kuruluşumuzun ikinci yılında Yenipazar MYO ile Çine MYO ilçelerdeki ilk okullarımız oldu." dedi. Mezun olan öğrencileri, Çine'nin tanıtım elçisi olarak gördüğünü söyleyen Prof. Dr. Cezmi Öncüer, okulun kuruluşundan bu yana emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Eğitimi ve sosyalleşmeyi bir üst seviyeye taşıyan Üniversiteler sayesinde ilçelerin ekonomik ve sosyal açıdan kalkındığını belirten Çine Kaymakamı Turan Erdoğan, Çine MYO'nun kampüs havasında bir okul olduğunu, gelişimi için ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade ederek emeği geçen diğer kurumlara da teşekkürlerini iletti.

Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanları Kate Donets, Deniz Çağlar ve Özgür Elgün’ün sunduğu Trio Konseri'nin ardından Çine MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Dr. İ. Bülent Helva, okulun kuruluşundan bugüne 25 yılını özetleyerek önümüzdeki dönemlerde geliştirilecek projeler hakkında bilgi verdi.

Çine MYO'nun kuruluşundan bugüne emeği geçenlerin duygu ve düşüncelerini paylaşmalarının ve şeref defterini imzalamalarının ardından 25 yılda gerçekleştirilen Meslek Yüksekokulu faaliyetlerinin sergilendiği resim sergisi ziyarete açıldı.