Haberler

Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

27 Haziran 2022 Pazartesi - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 290 kez okundu

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 24 Haziran 2022 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Törene, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Akyol ve Prof. Dr. Cumali Öksüz, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. İbrahim Gökdaş, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Musa Şamil Akyıl, Aydın Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Şafak Önal ve Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Diş Hekimliği Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Onur Şimşek, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan Dönem Birincisi Dt. Ezgi Nazlı Tilkicioğlu konuşmasında, öğretim üyelerine ve ailelerine teşekkür ederek mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

Aydın Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Şafak Önal ise konuşmasında genç diş hekimlerine mesleki dayanışmanın öneminden bahsederek kayıtlı oldukları meslek odalarına ve birliklerine sahip çıkmalarını, destek olmalarını tavsiye etti. 

Mesleğinizi; Dürüstçe, Ahlakla ve Merhametle İcra Edin 

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Musa Şamil Akyıl konuşmasında, “Yeni mezunlar ve ailelerimiz adına sarf ettikleri kıymetli emek ve gayretlerinden dolayı tüm hocalarıma şükranlarımı sunarım” dedi. Akyıl mezun öğrencilere de; “Sahip olduğunuz bu çok değerli mesleğin kıymetini bilin. Mesleğinizi yüceltmek için her daim gayret edin. Mesleğinizi; dürüstçe, ahlakla ve merhametle icra edin.” diye seslendi. 

Tedavi Başarısının Temel Anahtarları Sizlersiniz 

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Akyol, “Sevgili mezunlarımız, sizler sağlık sektörünün temel faktörleri olarak buradasınız. Tedavi başarısının temel anahtarları sizlersiniz. Meslek hayatınızda yolunuz ve bahtınız açık olsun hepinizi tebrik ederim.” dedi.

Tören, dönem birincisi, ikincisi ve üçüncüsüne plaketlerinin, mezun öğrencilere belgelerinin verilmesinin ve ardından kep atma seramonisi ile son buldu.