Haberler

Güzel Sanatlar Özel Yetenek Sınavı Yoğun İlgi Gördü

27 Ağustos 2019 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 2004 kez okundu

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Özel Yetenek Sınavları, 26 Ağustos 2019 tarihinde, Atatürk Kongre Merkezi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Güzel Sanatlar Ek Binasında yapılan sınavlarla başladı.

Müzik Eğitimi ve Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalına toplam 585 öğrencini başvurdu. İki aşamada gerçekleşecek sınavlar, 26-29 Ağustos 2019 tarihleri arasında 3 gün boyunca devam edecek.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cumali Öksüz, bu yıl oldukça kalabalık bir sınav dönemi geçirdiklerini ifade ederek, "Resim Öğretmenliği ve Müzik Öğretmenliği Bölümlerine girmek isteyen öğrenciler başvurularını yaparak bugün sınav için Üniversitemize geldiler. Bu yıl müzik eğitimi için 290 aday, Resim-İş Öğretmenliği Bölümü için ise 295 aday, öğrencimiz olabilmek için başvurdu." dedi.  

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cumali Öksüz, geleceğin öğretmenleri ve sanatçıları olma yolunda yeteneklerini iyi bir eğitimle birleştirmek isteyen gençleri Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne davet ederken; “Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde bu kadar istekli ve yetenekli adayları görmek gurur verici. Sınava giren tüm adaylara başarılar diliyorum, özel yetenek sınavlarının sonuçlarıyla ilgili olarak resmi web adresimizden sonuçları takip edebilirler” diye konuştu.