Haberler

Koçarlı MYO Öğrencilerimizin Mezuniyet Coşkusu

2 Haziran 2017 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 2670 kez okundu

Koçarlı Meslek Yüksekokulu (MYO) 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 1 Haziran 2017 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Törene, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Törün Özer, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Kızılkaya, Koçarlı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özlem Akan, Koçarlı MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Birsen Geçioğlu Erincik, idari ve akademik personelimizin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Koçarlı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özlem Akan, “Öğrencilerimiz için böylesine önemli bir günde onlarla beraber olmaktan dolayı çok mutluyum. Öğrencilerimiz mezun olmakla birlikte artık okulun güvenli duvarlarından ayrılıp tehlikeli okyanuslara açılıyorlar ve eminim ki orada da oldukça başarılı olacaklar. Öğrencilerimden en önemli isteğim eğitimlerinin bittiğini düşünmesinler, eğitim hiçbir zaman bitmez kendilerine ne katabilirler ise mesleki hayatlarında o kadar başarılı olurlar. Bütün öğrencilerimi tekrar kutluyorum ve bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi. 

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Törün Özer, “Arkadaşlar buradan sizlere bakınca çok güzel görünüyorsunuz, hepinizin çok mutlu ve heyecanlı olduğu yüzlerinize yansımakta ve bunu sonuna kadar hak ettiniz. Hepinizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.” dedi.  

Törende sahne alan Eğitim Fakültesi öğrencilerimizin hazırladığı müzik dinletisi katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

Müzik Dinletisinin ardından tüm öğrenciler adına söz alan Koçarlı MYO birincisi Hakan Efe Şimşek, “Bugün bu anları yaşamaktan dolayı çok mutluyum. Aileme, arkadaşlarıma ve hocalarıma çok teşekkür ediyorum.” diyerek başladığı konuşmasında, “Ben Aydına ilk geldiğimde bir elimde valizim diğer elimde hayallerim vardı ve bugüne kadar hep bu doğrultuda çalıştım. Şu anda eğitimimi tamamlamış bulunmuyorum, aslında önümde bir sınav daha var. Bölümümü dört yıllığa tamamlamak istiyorum. Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Tören, dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesinin ardından tüm öğrencilere mezuniyet belgeleri ve Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk” adlı eserinin dağıtılması ile sona erdi.