Haberler

Minik Üniversiteliler Diplomalarını Törenle Aldı

23 Haziran 2017 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 2713 kez okundu

Üniversitemiz tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 59 öğrencinin mezun olduğu ve 4 öğrenim döneminden oluşan ADÜ Çocuk Üniversitesi 2017 Yaz Programı Birinci Öğrenim Dönemi Mezuniyet Töreni, 23 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Atatürk Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Törün Özer, öğrenciler ve veliler katıldı.

Minik mezunların Cup Game gösterisi ve Çocuk Üniversitesi korosunun şarkılarıyla başlayan törende konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Cavit Bircan bu tür aktivitelerin evlatlarımızı geleceğe dönük hazırlayabilmek ve onlara bir şeyler katabilmek için önemli olduğunu belirtirken, önümüzdeki dönemde yaşlılara yönelik yapılacak olan Tazelenme Üniversitesi için de çalışmalar yürüteceklerinin müjdesini verdi. Önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalarla Üniversitemizin çehresinin değişeceğini ifade eden Prof. Dr. Bircan, Çocuk Üniversitesi programlarında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Evlatlarımızın gelecekte hep iyiliklerle muhatap olmasını, iyilikler yapmasını diliyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından programda görev alan eğitmenlere, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ve Rektör Yardımcılarımız tarafından teşekkür belgeleri verilirken, diplomalarını alan minik Üniversiteliler için pasta kesildi. Törenin ardından Fuaye alanında öğrencilerin yaptığı resim sergisi gezildi.