Haberler

Nazilli İİBF Mezuniyet Töreni Çoşkuyla Gerçekleşti

10 Haziran 2024 Pazartesi - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 275 kez okundu

Üniversitemiz Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 6 Haziran 2024 tarihinde Üniversitemiz İsabeyli Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Nazilli İİBF Dekan V. Prof. Dr. Osman Peker ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Ziraat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mustafa Sürmen, Nazilli Belediyesi Başkan Yardımcısı Selahattin Yılmaz, Nazilli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Refik Özsoy, ilçe protokolü, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz adına gerçekleştirilen Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, fakülte birincisi Yağmur Boz gerçekleştirdiği konuşmada, başarısına olan katkılarında dolayı ailesine ve öğretim üyelerine kendisi ve tüm mezunlar adına teşekkürlerini iletti.

Nazilli İİBF Dekan V. Prof. Dr. Osman Peker mezuniyetlerinden dolayı öğrencileri tebrik ederek, “Üniversite sizi hayata ve mesleğe hazırladı. Üniversitede elde ettiğiniz bilgi ve birikimle geleceğinizi inşa edeceksiniz. Bizler Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya gayret ettik. Üniversitemizin tüm imkânlarını sizler için kullanmaya çalıştık. Fiziki anlamdaki eksiklerimizin farkındayız ve bunları gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ancak bilgi, birikim konusundaki yeterliliğimiz yapılan her türlü yarışma ve sınavda fakülte olarak öne çıkarmakta, mezunlarımızdan aldığımız güzel haberlerle gurur duymaktayız.” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin eğitimine katkı sağlayan öğretim elemanlarına teşekkürlerini sunan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem ise konuşmasında, öğrenci yakınlarını ve öğrencileri tebrik ederek başarı dileklerinde bulundu.

Törenin devamında 2023-2024 Akademik yılı Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birincisi Yağmur Boz’a plaket ve hediyesi, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy tarafından takdim edildi.

Tören, yedi farklı bölümden mezun olan tüm öğrencilere belgelerinin verilmesinin ardından öğrencilerin keplerini atması ile sona erdi.39