Haberler

Öğrencilerimiz 9.Kez Borsa Yarışması Şampiyonu Olarak Bir Rekora İmza Attı

23 Ocak 2020 Perşembe - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 631 kez okundu

Borsa yarışması şampiyonu olarak Üniversitemize gurur yaşatan öğrencilerimiz, 21 Ocak 2020 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti.

Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof. Dr. Yusuf Kaderli ve Aydın İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı eşliğinde ziyareti gerçekleştiren, Aydın İktisat Fakültesi öğrencileri Furkan Aldemir ve Ahmet Hayırlı birinci, Nazilli İİBF öğrencisi Kerem Önal yarışmada ikinci oldu.

Ödül töreni sonrası Üniversitemiz adına aldıkları kupayla Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i ziyaret eden öğrenciler, daha önce Boğaziçi, ODTÜ ve İş Yatırım AŞ tarafından düzenlenen borsa yarışmalarında toplamda 8 kez başarılı olurken yine İş Yatırım AŞ tarafından düzenlenen Trade Master Sanal Borsa Yarışması’nda şampiyonluk da dahil olmak üzere ilk 4’te üç derece aldı. 

Öğrencilerin eğitmeni Prof. Dr. Yusuf Kaderli, Üniversitemizin 9. kez borsa yarışması kazanarak, kırılması çok zor bir rekora imza attığını, sermaye piyasası-borsa ve finans alanlarında Türkiye’nin marka üniversitelerinden biri haline geldiğini dile getirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, rekor şampiyonluğun öğrencilerimizi, hocalarımızı ve yöneticileri mutlu ettiğini ve gururlandığını belirterek, bu yarışmalar yoluyla çocukların özgeçmişlerine oldukça önemli katkılar yaptığını vurguladı.

Ziyaret, Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in öğrencileri tebrik etmesi ile sona erdi.