Haberler

Öğrencimiz Tuğba Danışmaz, Türkiye Rekoru kırarak ‘Avrupa Şampiyonu’ Oldu

7 Mart 2023 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 1139 kez okundu

Ülkemiz ev sahipliğinde Ataköy Atletizm Salonu’nda düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın kadınlar üç adım atlama finalinde Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi (SBF) Öğrencisi Milli Atlet Tuğba Danışmaz; 14.31 ile Türkiye Rekoru kırarak Avrupa Şampiyonu oldu.

Danışmaz, elde ettiği madalya ile Türkiye’ye 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda ilk madalyasını da kazandırmış oldu. 23 yaşındaki atlet, 14.31 dereceyle ilk sırada yer alarak gurur verici bir başarıya imza attı. 

Avrupa şampiyonu olarak hem ülkemizi hem de Aydın'ı gururlandıran Tuğba Danışmaz'ı tebrik eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Yüzyılın felaketini yaşadığımız ve milletçe zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde gelen güzel haberler moralimizi düzeltiyor. Evlatlarımız üstün başarılarıyla bizleri gururlandırmaya devam ediyorlar. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültemiz Öğrencisi Tuğba Danışmaz, 37. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda ‘Avrupa Şampiyonu’ olarak hem Üniversitemize hem de Aydın’a büyük bir gurur yaşatmıştır. Başta kıymetli evladımız olmak üzere; bu başarıda emeği geçen tüm hocalarımıza ve başarıda emeği olan herkese en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Şampiyonlar Okulu olarak bilinen Spor Bilimleri Fakültemiz gururumuz olmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Milli sporcuları yetiştiren ve yurt içi- yurt dışında elde ettikleri başarılı sonuçlarla gurur kaynağı olan Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesinin öğrencisi olan Tuğba Danışmaz’ı bu üstün başarısından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.