Haberler

Öğretim Elemanlarımızın Projesi Ödül Kazandı

20 Kasım 2023 Pazartesi - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 197 kez okundu

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Ana Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Deniz Özen Ünal’ın yürütücülüğünü yaptığı TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları altındaki 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 2022/1 çağrısı kapsamında desteklenen “Ortaokul Öğrencileri için Eko-matematik” isimli proje ile EKO-MAT proje ekibi, Akdeniz Üniversitesinde 9 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirilen ödül töreninde “Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri- 2022 Yılı Özel Ödülü”nü almaya hak kazandı.

Proje kapsamında, 5-11 Eylül tarihleri arasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde Aydın’da dezavantajlı bölgelerde taşımalı eğitimle öğrenim gören 30 ortaokul öğrencisine yönelik öğrencilerin çevre farkındalıklarını geliştirmek ve çevre sorunlarına matematik yolu ile çözüm bulmalarını sağlamayı amaçlayan ders ve atölyeleri içeren bir haftalık bilim okulu oluşturuldu. 

Proje ekibinde; Dr. Öğr. Üyesi Deniz Özen Ünal (Yürütücü), Prof. Dr. Ersen Yazıcı (Uzman), Doç. Dr. Emrah Hiğde (Uzman), Dr. Öğr. Üyesi Serhan Ulusan (Uzman), Dr. Öğr. Üyesi Hediye Can (Uzman), Dr. Öğr. Üyesi Nurtaç Üstündağ Kocakuşak (Uzman) ve Arş. Gör. İrem Coşkun (Rehber) yer alıyor. 

Proje ekibi adına ödül törenine katılan Proje Yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Özen Ünal yaptığı konuşmada, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı ve Üniversitemiz Rektörlüğü’ne katkılarından dolayı minnettarlığını belirterek Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve katkıda bulunan öğretim üyelerine, ADÜZEM ve ADÜSEM personellerine, Üniversite Konukevi ve Sosyal Tesisleri personellerine, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Aydın İktisat Fakültesi öğretim üyelerine, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi,  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesinin katkıda bulunan öğretim üyelerine destekleri için teşekkürlerini iletti. Dr. Öğr. Üyesi Deniz Özen Ünal ayrıca projenin duyurulması ve yürütülmesi sürecindeki katkılarından dolayı Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kuşadası Belediyesi, Erbeyli İncir Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Türk Kızılay Efeler Başkanlığı, Söke Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti.