Haberler

Öğretmen Adaylarımız, Öğrenciler İçin Drama Etkinlikleri Düzenledi

9 Şubat 2024 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 412 kez okundu

2023-2024 eğitim öğretim yılında Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilge Bağcı Ayrancı'nın yürüttüğü Topluma Hizmet Uygulamaları dersini alan öğrenciler, Güzelhisar İlkokulu ve Başak Koleji’nde öğrenim gören öğrenciler ile bir araya geldi.

Türkçe Öğretmenliği adayı öğrencilerimiz, eğitimde kazanımlara uygun dijital ve el yapımı materyaller kullanarak drama etkinlikleri düzenledi. Bir dönem boyunca süren etkinliklerini başarı ile tamamlayan Türkçe Öğretmenliği Programı 3. sınıf öğrencileri, nitelikli öğretim yapabilmeleri, uygun öğretim yöntemlerini, gerekli sınıf yönetimi becerilerine sahip olabilmeleri gibi farklı kavramlar hakkında beceriler kazandı.

Prof. Dr. Bilge Bağcı Ayrancı, “Üniversitemiz, ilimiz okullarına da katkı sağlayarak öğrencilerimizin farklı eğitim ortamları tanımalarına fırsat sağlamıştır. Öğretmen adaylarımız da bu faaliyet kapsamında öğretmenlik becerileri, zaman yönetimi ve sınıf yönetimi hakkında etkili dönüşler alarak mesleki tecrübe kazanmış oldular.” dedi.39