Haberler

“Probiyotics in Animal Husbandry” Adlı Projenin İlk Uluslararası Toplantısı Gerçekleşti

14 Eylül 2021 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 277 kez okundu

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Üniversitemizin ortağı olduğu “Probiyotics in Animal Husbandry” adlı projenin ilk uluslararası toplantısı 8-9 Eylül 2021 tarihleri arasında Stara Zagora (Eski Zağra) Bulgaristan’da gerçekleşti.

Bulgaristan’dan Agricultural Institute-Stara Zagora koordinatörlüğünde düzenlenen etkinliğe, Türkiye’den Üniversitemiz, Balıkesir Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Litvanya’dan Lithuanian University of Health Sciences, Moldova’dan Agricultural State University, Sırbistan’dan Institut Za Stocarstvo Beograd-ZEMUN adlı kurumlardan proje araştırıcıları katıldı.

Toplantıda, Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Yılmaz tarafından, Aydın ili ve Üniversitemizin tanıtımı ile Üniversite ve Ziraat Fakültemizin AR-GE alt yapısını tanıtıcı sunumlar gerçekleştirildi. Tüm partnerlerin sunumları sonrası, projenin ön gördüğü görev dağılımları ile etkinlik tarihleri belirlendi.

Proje toplantısının son günü ise Bulgaristan Stara Zagora Tarım Enstitüsü’nde, proje ortakları tarafından ortak ürün geliştirilmesi yönünde ikinci bir toplantı gerçekleştirildi.