Haberler

Sivil Senato İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

15 Ekim 2021 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 635 kez okundu

Üniversitemiz ile İlimiz, sivil toplum örgütleri, iş dünyası ve diğer paydaşlar arasında eğitim, sağlık, spor, ekonomik ve kültürel alanda ilişkileri geliştirmek adına kurulan Sivil Senato 14 Ekim 2021 tarihinde Üniversitemiz Sosyal Tesisleri’nde ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir başkanlığında gerçekleşen toplantıda, sivil toplum örgütü ve sektör temsilcileri sivil senatör olarak yer aldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Üniversitelerin bulundukların illerin lokomotifleri olduğunu belirterek, “Sivil Senatoya büyük önem veriyorum. ‘Sivil Senato’ projesi Rektörlük görevine geldiğim andan itibaren oluşturmayı hedeflediğim projelerin en önemlilerinden biri. ‘Sivil Senato’, şehrin dinamikleriyle birlikte Aydın’a katkı sağlamayı hedefleyen sivil bir oluşum. Hep birlikte bilimin ışığında Aydın için çalışacağız ve üreteceğiz.” dedi.

Sivil Senato projesini Aydın için önemli ve faydalı bulduklarını ifade eden senatörler, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e proje için teşekkür etti.  Senatörlerin görüş ve önerilerini paylaşmaları ile devam eden toplantı bir sonraki toplantıda yapılacaklar ve belirlenecek gündem ile ilgili görüşmelerin ardından sona erdi.