Haberler

Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencilerinden Üniversitemizi Gururlandıran Başarı

20 Nisan 2021 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 702 kez okundu

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Rabia Cirit ve Süleyman Atlı başarıları ile Üniversitemizi ve Aydın’ı gururlandırdı.

Polonya'nın Başkenti Varşova'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Öğrencimiz Süleyman Atlı, Serbest Stil 57 kiloda Avrupa Şampiyonu olarak Üniversitemizi ve Ülkemizi başarı ile temsil etti.

Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencimiz Milli Sporcu Rabia Cirit, İtalya’da düzenlenen 2021 Dünya Para Atletizm Grand Prix’si 3. Serisinde gülle atmada 8.14 metrelik atışıyla Avrupa rekorunu kırdı. Rabia Cirit, F41 kategorisi kadınlar gülle atma finalindeki 8.14 metrelik atışıyla, 7.90’la Hırvatistan'dan Ana Gradecak'a ait Avrupa rekorunu kırarken, kendisine ait 7.45'lik Türkiye rekorunu da yeniledi.

Öğrencilerimizin, Ülkemize ve Üniversitemize büyük sevinç yaşattığını belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Sporcularımızın ulusal ve uluslararası turnuvalarda kazandığı başarılar göğsümüzü kabartıyor. Bölgemizin ve ülkemizin gelişimine katkı sunmak için bilimsel anlamda gösterdiğimiz gayretin yanında, spor alanında da yurt içi ve yurt dışında aldığımız başarılar bizleri gururlandırıyor. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.