Haberler

Üniversitemiz “SPECIAL OLYMPICS WORLD GAMES BERLIN 2023” te Yerini Aldı

9 Haziran 2023 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 251 kez okundu

Üniversitemiz Koçarlı Meslek Yüksekokulu (MYO) Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Ayfer Ergezen, 12-27 Haziran 2023 tarihlerinde Almanya'da düzenlenecek olan Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları'na Bocce Branş Antrenörü olarak katılacak.

Tüm Dünya'da 200 ülkeye yayılarak 6 milyon özel sporcuya ulaşan, Uluslararası Özel Olimpiyatlar'ın (Special Olympics) Türkiye'deki kuruluşu; özel eğitim gereksinimi olan bireyleri, diğer bireylerle bir araya getirmeyi, çeşitli spor dallarında düzenli eğitim ve oyun olanakları sağlamayı, bireylerin fizik kondisyonlarını, motor becerilerini ve yeteneklerini geliştirmelerine, cesaretlerini sergilemelerine, başarılarının mutluluğunu yaşamalarına, toplum ile ilişkilerini güçlendirmelerine yardımcı olmayı ve sosyal hayata katılımlarını sağlamayı amaçlıyor. 

Özel Olimpiyatlar Türkiye ekibi, Almanya'da 12-27 Haziran 2023 tarihleri arasında 196 ülkeden 5000 sporcunun katılımı ile düzenlenecek olan "Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları"na  atletizm, bocce, yüzme ve basketbol branşlarında katılım sağlayacak.

Sporcularımıza ve Özel Olimpiyatlar Türkiye kafilesine başarılar diliyoruz.