Haberler

Üniversitemiz Yönetimi Yerel Basınla Buluştu

15 Nisan 2019 Pazartesi - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 1492 kez okundu

Üniversitemiz yönetiminin göreve geldikleri günden bu yana geçen süreci ve yerel basının Üniversitemizden beklentilerini değerlendirdiği kahvaltılı basın toplantısı, 15 Nisan 2019 tarihinde Merkez Kafeterya’da gerçekleşti.

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir başkanlığında gerçekleşen basın toplantısına, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet Aydın, Prof. Dr. Ali Akyol, Genel Sekreterimiz Baki Aslantaş, Rektör Danışmanımız Hüseyin Turgut ile Aydın ili ve çevresinde görev yapan basın mensupları katıldı.

Basın mensuplarıyla uzun süredir bir araya gelme arzusunda olmalarına rağmen ülkenin siyasi gündemi sebebiyle toplantıyı ancak gerçekleştirebildiklerini ifade eden Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut, basın mensuplarını ve sahip oldukları misyonu önemsediklerini belirtti.

Göreve geldikleri günden bu yana geçen üç aylık süreci değerlendirerek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, katılımcı yönetime ve şeffaflığa önem vereceklerini söyledi. Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Akademisyen hocalarımızla ve öğrencilerimizle katılımcı bir yönetim anlayışıyla okulumuzu öncü bir ilim yuvası haline getirerek bilim üreteceğiz. Ses getiren, yol gösterici projelerimizi birlikte hayata geçireceğiz.” dedi.

Halk bilincine dayalı, gücünü halktan alan bir anlayışla statükoyu kırarak çalışmalarını yürüteceklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir “Yeni dönem liyakat, refakat ve sadakat dönemidir. Personeli ve öğrencisiyle bir bütün olan Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde vatanını, milletini, devletini seven, Türkiye Cumhuriyetinin stratejik hedeflerine ulaşabilmek için milli değerlerine sahip çıkan, çok okuyan, araştıran gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Terör örgütlerinin üniversite yapılanmalarına fırsat tanımayacaklarını da kaydeden Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, FETÖ, PKK, PDY, DHKP-C başta olmak üzere hiçbir terör örgütünün öğrenciler, akademik ve idari personel içinde barınmasına ve yapılanmasına müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

Yeni dönemde Aydın Adnan Menderes Üniversitesinin üstleneceği misyon hakkında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, halkla bütünleşmiş bir Üniversite olgusunu önemsediklerini vurguladı. Basın mensuplarının bu bağlamda üstlendikleri misyonun farkında olduklarını söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, yerel basınla iş birliği içinde çalışmalar yürütmek istediklerinin altını çizdi. Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir “İnsan tek başına kendini şekillendiremez, halkla bütünleşmeliyiz. Yeni dönemde ilin önem ve önceliklerini sizlerden öğreneceğiz. Aydın’a hizmet için geldik, bizlere destek olun; en küçük bilgiyi bizimle paylaşın” diyerek Üniversitenin kapılarının her zaman basın mensuplarına açık olduğunu vurguladı.

Toplantı, basın mensuplarının sorularının cevaplandırılması ile son buldu.