Haberler

Üniversitemizde, ‘21. Yüzyılda Çocuk Olmak’ Temalı Panel Düzenlendi

27 Şubat 2024 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 211 kez okundu

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından ‘21. Yüzyılda Çocuk Olmak’ adlı panel 27 Şubat 2024 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Aydın Bey Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Panele; Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Esra Örenlili Yaylagül,  Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimler Bölümü Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Börte Gürbüz Özgür, İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Sinema Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Menderes Akdağ, Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Bölümü Gelişimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kevser Tozduman Yaralı, Çocuk Gelişimci Raziye Çeker ile akademik-idari personel ve öğrenciler katıldı.

Hızlı bir iletişimin yaşandığı 21. yy’da dijitalleşme ile birlikte bilginin üretilmesi ve depolanmasının hız kazandığını belirten Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Esra Örenlili Yaylagül açılış konuşmasında, “Yapay zeka teknolojileri ve bilişimi çalışma şekilleri ve daha birçok kavram bu yüzyılda gerçekleşti. Bu yüzyılın teknolojileri içinde doğan yeni nesil önceki nesillerden çok farklı. 21.yy da doğan çocuklarımızın ihtiyaçlarının daha iyi analiz edilmesi gerekmektedir.” dedi. 

Moderatörlüğünü Doç. Dr. Kevser Tozduman Yaralı’nın yaptığı panelde;  Doç. Dr. Börte Gürbüz Özgür ‘İklim Değişikliği ve Çocuk Ruh Sağlığı’,  Doç. Dr. Menderes Akdağ ‘Medya Çağında Tüketici Olarak Çocuk’,  Çocuk Gelişimci Raziye Çeker ‘Ergenlikte Çocuk İhmal ve İstismarında Teknoloji Etkisi’ başlığında konuşma gerçekleştirdi.

Panel, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Esra Örenlili Yaylagül ve Dr. Öğr. Üyesi Özge Ece Günaydın tarafından konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.

 39