Haberler

Üniversitemizde “TÜSKA Akreditasyon Programı Bilgilendirme Toplantısı” Gerçekleşti

7 Haziran 2018 Perşembe - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 1113 kez okundu

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesinde Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA) Başkanı Prof. Dr. Figen Çizmeci Şenel’ in başkanlığındaki ekip tarafından 6 Haziran 2018 tarihinde akreditasyon programı toplantısı gerçekleşti.

Toplantıya Diş Hekimliği Fakültesi Kalite Yönetim Birimi Üyeleri, Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesinden Kalite Yönetim Direktörü Arzu Karakaş Demir ve Keziban Çıtak Türkyılmaz, Denizli Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi İlgin Revna Kaytan ve Başhekim Yardımcısı Yasemin Bacaksız, Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi  Müge Çına Aksoy ve Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Asiye Nur Dinçer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Rektör Yardımcımız ve aynı zamanda Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Törün Özer, Diş Hekimliği Fakültesi hakkında çeşitli bilgiler vererek Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesinin, Sağlık Turizmi alanında olduğu gibi, diş hekimliğinde de akreditasyon alanında öncü kuruluş olması için yapılan çalışmaları anlattı. Prof. Dr. Özer, akreditasyonun, sağlık alanında hizmet kalitesinin ve hasta-çalışan memnuniyetinin artırılmasındaki önemini vurguladığı konuşmasının ardından toplantıya geçildi.

Toplantıda Prof. Dr. Figen Çizmeci Şenel, TÜSKA ve akreditasyon ile ilgili bilgiler verdi. Toplantıya Uluslararası Birim Sorumlusu Dr. İbrahim H. Kayral, Akreditasyon Programları Birim Sorumlusu Uzm. Canan Cengiz, Akreditasyon Standartları Birim Sorumlusu Uzm. Demet Gökmen Kavak, Kalite Yönetimi ve İyileştirme Birim Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Keziban Avcı ve Kalite Yönetimi ve İyileştirme Biriminden Uzm. Ceren Can’ın sunumlarıyla devam edildi.  Kuşadası’nda bulunan Fakültemiz Sağlık Turizm Polikliniği gezisi ile program son buldu.