Haberler

Üniversitemizde Gönül İnşacısı Kadınlar: Okur Yazar Buluşmaları Devam Ediyor

5 Aralık 2023 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 251 kez okundu

Üniversitemiz Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM) Aydın Temsilciliği iş birliğinde yürütülen Gönül İnşacısı Kadınlar: Kitap Okuma Atölyesi ve Okur Yazar Buluşması- Yazar Rabia Christine Brodbeck Konferansı, 4 Aralık 2023 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Aydın Bey Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konferansa,  Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuh Kılıç, 22 ve 24. Dönem AK Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüş, Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Psikolog Öğr. Gör. Dilek Akıcı Tayanç, Adnan Menderes Demokrasi Müzesi Uzmanı ve Yazar Sevilay Durmuş ile akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından  Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Psikolog Öğr. Gör. Dilek Akıcı Tayanç‘ın açılış konuşmasını yaptığı konferansta, Rabia Christine Brodbeck'in biyografisi dinleyicilere sunuldu. Yazar, İsviçre'de profesyonel bir balerin olarak başladığı yaşam yolculuğunun İslam ve edebiyatla kesişmesinden bahsederek, gençlere Türkiye'de doğmuş olmalarından dolayı ne kadar şanslı olduklarını ifade etti. 

Yazar Brodbeck, hayatında başına gelen en güzel şeyin, İslam ile tanışıp Müslümanlık ile şereflendirilmesi olduğunu belirtti.

Program, soru cevap kısmından sonra teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.

 39