Haberler

Üniversitemizde Rektörlük Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

17 Mart 2023 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 2374 kez okundu

Üniversitemiz 8. Dönem Rektörlük Görevi Devir Teslim Töreni, 17 Mart 2023 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda gerçekleşti.

Törene AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Üniversitemiz 7. Dönem Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Üniversitemiz 8. Dönem Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Akyol, Prof. Dr. Cumali Öksüz, Genel Sekreter V. Doç. Dr. İbrahim Gökdaş, dekanlar, meslek yüksekokulu müdürleri,  kurum il müdürleri, akademik ve idari personelin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan etkinlikte, Üniversitemiz 7. Dönem Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 4 yıllık görevleri sonunda Üniversitemizde birçok başarılı projeye imza attıklarını dile getirerek Rektörlük görevi süresince özveriyle gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsetti.

Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Aydın Adnan Menderes Üniversitesi her zaman benim için büyük bir yuva olmuştur. Bu ailenin bir ferdi ve öğretim üyesi olarak, uzun yıllar Üniversiteme hizmet ettim. Görev sürem boyunca önceliğimiz öğrencilerimizi her zaman değişen ve gelişen dünyada her türlü güçlüğe ve yeniliğe hızla uyum sağlayabilme yeteneğine sahip, açık görüşlü, etik, öğrenmesini bilen, evrensel düşünen milli bireyler olarak yetiştirmek oldu. Yeni Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Bülent Kent’in Üniversitemizin gelişmesine katkı sağlayacağı ve bu görevi layıkıyla yapacağı konusunda kuşku duymuyorum. Bu vesileyle, Prof. Dr. Bülent Kent’e hayırlı olsun diyor, görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

Prof. Dr. Aldemir konuşmasının ardından, Üniversitemiz 8. Dönem Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent’e Rektörlük cübbesini giydirerek Üniversitemiz hediyelerinden takdim etti. Üniversitemiz 8. Dönem Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent de Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e Rektörlük görevi süresince yaptığı çalışmalardan ve Üniversitemize sağladığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi sundu.

Rektörlük cübbesini giymesinin ardından yaptığı konuşmada Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “İdare hukukçusu olarak önem verdiğimiz ilke, devlette devamlılık esastır ilkesidir. Bu sağlanırsa, idarenin yerine getirmesi gereken kamu hizmeti de devam eder. Üniversiteler eğitim hizmetini yerine getiriyor, biz bu hizmeti yapmak için devraldık. Üniversitemizin kurulduğu yıldan itibaren görev yapan tüm rektörlerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Üniversitelerin toplumun en dinamik unsurları olduğunu belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Üniversitemizi daha ileriye taşıyacak adımları beraber atacağımız yeni bir döneme girmiş bulunmaktayız. Akademik ve idari personelimiz ile başarılı bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğimize hiç şüphem yoktur. Üniversitemizdeki eğitim kalitesini belirli bir standardın üstüne çıkararak alanında yetkin ve nitelikli mezunlar yetiştirebilmek ve verdiğimiz eğitimin kalitesini belirleyebilmek amacıyla tüm fakültelerimizle çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz.” dedi.

Üniversitemizin akademik anlamda değerler üretirken aynı zamanda sektörlerin sorunları ile ilgilenerek çözüm yolları sunacağını vurgulayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, akademisyenlerin fikirlerinin bilimsel veriler ışığında ürüne dönüşmesinin önemine değindi.

Yeni dönemin sağlıklı, mutlu, huzurlu, başarılı ve verimli geçirilmesini temenni eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Üniversitemiz 8. Dönem Rektörlük Devir Teslim Törenine gelerek bizleri onurlandırdığınız için sizlere yürekten teşekkür ediyorum.” ifadelerinin ardından konuşmasını sonlandırdı.

Tören, protokol üyeleriyle birlikte çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.