Haberler

Üniversitemizde ‘Travmalı Hastaya Yaklaşım Eğitimi’ Düzenlendi

19 Mart 2019 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 526 kez okundu

Üniversitemiz Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (MYO)’nda; Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği (PARHAD) Aydın İl Başkanlığı iş birliği ile İlk ve Acil Yardım Programı birinci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Travmalı Hastaya Yaklaşım Eğitimi’ 15 Mart 2019 tarihinde gerçekleşti.

Eğitimde, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenlerinden Şube Müdürü Paramedik Harun Doğruöz ve Paramedik İbrahim Gökçe  göğüs, batın ve pelvis travmaları konularında bilgiler verirken, PARHAD üyesi Paramedik Ayşegül Koca ise meslek hayatında karşılaştığı travma vakalarındaki bilgi ve beceriye dayalı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

Hastane öncesi sağlık hizmetleri kapsamında yüksekokul öğrencilerinin klinikte ve sahada en çok karşılaşacakları vakalara yönelik olarak düzenlenen eğitimde, kanıt temelli rehberler baz alınarak öğrencilere alana yönelik son bilgiler sunuldu. Bir gün süren eğitimin sonunda öğrencilerin mesleklerine yönelik olarak sordukları sorular da eğitmenler tarafından cevaplanarak meslek adayları ile meslek üyeleri arasında etkili bir iletişimin kurulması sağlandı. Eğitmenlere teşekkür belgeleri verilerek eğitim son buldu.

Söke Sağlık Hizmetleri MYO, 2015 yılından bu yana başta temel yaşam desteği, ileri yaşam desteği, EKG ve ritm bozuklukları vb. sayısız konuda düzenlediği eğitim ve seminerlerle, öğrencilerine acil durumlarda karşılaşacakları sorunlara yönelik destek olarak yüksekokul eğitimi ile meslek hayatı arasında köprü kuruyor.