Haberler

Üniversitemizden Personel ve Öğrencilerimize Ücretsiz Microsoft Ofis

26 Kasım 2020 Perşembe - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 5290 kez okundu

Üniversitemiz, personel ve öğrencileri için kurumsal Ofis 365 Paketi ve 1024 Gigabyte OneDrive alanı sunuyor.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığının yürüttüğü çalışmalar ile personel ve öğrencilere sunulan hizmetin günümüz teknoloji ve bilgi çağında oldukça önemli olduğunu belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir,  “Office 365, Üniversitemiz akademisyen ve öğrencilerinin, hemen hemen tüm aygıtlardan ve neredeyse her yerden işlerini halletmelerine yardımcı olan bir uygulamadır. İlgili portal üzerinden buluta taşımış olduğunuz Office dokümanlarınıza erişebilir veya yeni dokümanlar oluşturabilirsiniz.” dedi.

Office 365 Sayesinde Öğretmenler ve Öğrenciler Sorunsuz İletişim Kurabiliyor

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir,  Outlook, Word, PowerPoint, Excel ve OneNote gibi popüler uygulamaların bulunduğu web için ücretsiz Office 365 sayesinde öğretmenler ve öğrencilerin birlikte çalışabileceğini, sorunsuzca iletişim kurabileceğini bunun da özellikle içinde bulunduğumuz dönemde büyük bir avantaj sağlayacağını aktardı.

Öğrenciler için birçok avantaj sağlayan web uygulamaları Word, PowerPoint ve Excel ile gerçek zamanlı birlikte yazma, otomatik kaydetme ve kolay paylaşma olanakları, web için Outlook ve 50 GB posta kutusu ile e-postaları takip etme olanağı sağlanıyor.

Öğrenciler, okullarının iş birliğini ve katılım düzeyini artırmak için gereken konuşmaları, aramaları, içerikleri ve uygulamaları bütünleştiren dijital merkez olan Microsoft Teams’ten yararlanabilecekleri gibi okumayı, yazmayı, matematiği ve iletişimi destekleyen yerleşik erişilebilirlik özellikleri ve öğrenme araçları ile öğrenme sonuçlarını iyileştirebilecek. Ayrıca öğrenciler, dijital not defteri olan OneNote ile düzenli çalışabilecek, Class Teams ve OneNote Not Defterleri ile bağlı kalabilecek, Forms ile özgün değerlendirmelere katılabilecek, Sway ile dijital hikaye anlatımı olanakları elde edebilecek, sınırsız kişisel bulut depolama ile diledikleri kadar depolama yapabilecek.

Önemli Not: Beş veya daha fazla kullanıcı içeren aboneliklerde koşullara uyan planlar için sınırsız kişisel bulut depolama alanı sağlanır. Aksi takdirde kullanıcı başına 1 TB depolama alanı sunulur. Microsoft, başlangıçta kullanıcı başına 1 TB OneDrive İş depolama alanı sağlar. Yöneticiler, depolama alanı miktarını kullanıcı başına 5 TB’a artırabilir. Ek depolama alanı isterseniz Microsoft destek birimine başvurun. Kullanıcı başına 25 TB’a kadar olan depolama alanları OneDrive İş’te sağlanır. 25 TB’ın dışında, bireysel kullanıcılara 25 TB SharePoint ekip siteleri olarak depolama alanı sağlanır.

Kurulum Bilgileri için

Office 365’ e Öğrenciler ve akademisyenler mail hesabı üzerinden erişebilirler. https://login.microsoftonline.com/

Personel Bağlantı için: AduEpostaKullanıcıadı@ofis365.adu.edu.tr Şifresi: TCNOAdu*

Bakınız Yardım Destek: https://idari.adu.edu.tr/db/bilgiislem/default.asp?idx=31333533

Microsoft Office (Word, Excel vb.) dokümanlarınızı bulut platformuna taşımanızı sağlayan Office 365 ürününe:   https://products.office.com/tr-tr/student/office-in-education adresinden erişebilirsiniz.

Ofis 365 ürün portalına giriş yaptıktan sonra hesabınızın Microsoft tarafından onaylanmasını beklemelisiniz. Bu işlem en az 48 saat sürebilir. Onaylandığında Ofis 365 ürününüzü indirebileceksiniz.

“Şimdi Yükle” bağlantısı üzerinden indireceğiniz kurulum dosyası yardımıyla kişisel bilgisayarlarınıza (en fazla 5 adet) Microsoft Office uygulamasının masa üstü versiyonunu kurabilirsiniz.

Office 365 mobil uygulamalarına ise mobil cihazınızın işletim sistemine ait uygulama mağazasından (Google Play, App Store vb.) kurumsal e-posta hesabı bilgileriniz ile erişebilirsiniz. Bu imkânların yanı sıra Office 365 bünyesinde bulunan OneDrive uygulaması ile bulut platformunda 2 TB kapasiteli depolama alanı kullanabilirsiniz.

Eğitim için: https://support.microsoft.com/tr-tr/training