Haberler

'Usta' Üniversitemizde Sahnelendi

27 Şubat 2020 Perşembe - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 587 kez okundu

Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen ‘Usta’ adlı tiyatro oyunu, 26 Şubat 2020 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde sahnelendi.

Etkinliğe; Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ve eşi Demet Aldemir, Vali Yardımcısı Cemal Şahin, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Reşat Kartal, il müdürleri,  akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz katıldı.

II. Abdülhamid’in sevdiği türkülerin seslendirilerek hayatından bölümlerin izleyicilere aktarıldığı tiyatro oyununun bitiminde, oyununun yazarı ve yönetmeni Ahmet Yenilmez, Üniversitemizde bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, “2018 yılından bu yana 81 vilayette tiyatromuzu canlandırmaktayız ve gücümüz yettikçe de oyunumuzu sahnelemeye devam edeceğiz. Oyunumuz, 100 yıl önceyi anlatmaktadır.  Bugün yaşananların aynısını bizler 100 yıl önce de yaşadık. Bizleri Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e teşekkür ederim.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Biz nasıl bir medeniyetin torunlarıyız, bunu çok iyi özümsemek gerekli. Bizi yöneten ecdadımızdır. II. Abdülhamid’in açtığı okullardan mezun olanlar bugünkü Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Öyle bir medeniyet ki gururla izledik, duygulandık. Herkesin bir bildiği var ama Rabbimin bildiği en önemlisidir.” dedi.

Etkinlik; Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in, Ahmet Yenilmez’e hediye takdimi ile sona erdi. Dönemin yapıları ve Abdülhamid Han’ın fotoğraflarından oluşan sergi de katılımcıların beğenisini topladı.

Etkinlik sonunda, Ahmet Yenilmez’i makamında ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Yenilmez ile tiyatro sanatı ve Osmanlı tarihi hakkında sohbet etti.