Haberler

Ziraat Fakültesi ile Koçarlı Belediyesi İşbirliği Protokolü İmzalandı

10 Temmuz 2019 Çarşamba - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 1059 kez okundu

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi ile Koçarlı Belediyesi ikili işbirliği kapsamında 9 Temmuz 2019 tarihinde peyzaj protokolü imzalandı. Protokole göre Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim üyeleri, Koçarlı için peyzaj projeleri hazırlayıp Koçarlı Belediyesi’ne sunacak.

Koçarlı Belediyesi'nde düzenlenen protokol törenine Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu, Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çiğdem Kılıçaslan ve ekibi katıldı.

Protokole Prof. Dr. Gençsoylu ve Prof. Dr. Kılıçaslan ile imza atan Başkan Kaplan, “Koçarlı’yı güzelleştirmek, daha yaşanabilir ve tercih edilir bir ilçe haline getirmek istiyoruz. Bunu, Ziraat Fakültesi ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün destekleriyle, sivil toplum kuruluşları ve bürokrasinin de görüşlerini dikkate alarak başaracağız. Başarıya ulaştığımızda Koçarlı’nın Aydın’ın en çok konuşulan ilçesi olacağına yürekten inanıyoruz. Bizlere verdikleri desteklerden dolayı Dekanımız Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu’ya, Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çiğdem Kılıçaslan ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Koçarlı’ya Güzel Bir Peyzaj Mimarlığı En Büyük Arzumuz”

Koçarlı halkına en iyi şekilde hizmet edeceklerini kaydeden Dekan Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu, “Arkadaşlarımız Koçarlı’da bir altyapı oluşturdu, artık sahaya inme zamanı geldi. Bundan sonra Koçarlı’ya güzel bir peyzaj mimarlığı sunmak en büyük arzumuzdur. Diğer belediyelerden de teklifler gelmesi halinde kendilerine yardımcı olmaya hazırız.” diye konuştu.

Prof. Dr. Çiğdem Kılıçaslan ise Koçarlı’da ekip çalışması yapacaklarını belirterek, “İşin uzmanı arkadaşlarımızla birlikte Koçarlı’nın altyapısını ve mevcut durumunu saptıyoruz, ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduruyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda çeşitli aşamalardan oluşan projeler üreteceğiz. Bu projeleri de bu sene içinde tamamlayıp, Belediyeye sunacağız. Belediyemiz de projelerin uygulamasına geçecektir.” dedi.

Prof. Dr. Çiğdem Kılıçaslan, Doç. Dr. Bülent Deniz, Dr. Öğr. Üyesi Özgür K. Aksoy ve Dr. Derya Gülçin’in yer aldığı proje ekibi,  Koçarlı ilçesinin kentsel gelişim sürecinin incelenmesi, kentsel alan yeşil altyapısının haritalanması, kentsel alan ve yakın çevresi yeşil alanları bağlantılarının saptanması ve Koçarlı Belediyesi, Koçarlı-İncirliova Karayolu Peyzaj Uygulama Projesi konularında çalışmalar yürütecek.