Haberler

Ziraat Fakültesi Kurbanlık Satışları Başladı

3 Temmuz 2020 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 983 kez okundu

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi çayır ve meralarında doğal ortamlarında yetiştirilen kurbanlıkların satışları başladı.

Yemlerinde sentetik herhangi bir katkı olmaksızın beslenen ve tüm sağlık kontrolleri Ziraat Fakültesi bünyesindeki veteriner hekimler tarafından yapılan kurbanlıklar, yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte Aydın halkının tercihine sunuldu.

Kurbanlık almak isteyen vatandaşlarımız,  hayvanların kulak küpe numarası üzerinden Ziraat Fakültesi Döner Sermaye Mutemetliğine 100 TL kapora yatırarak kurbanlığını ayırtabilir. Fakülte tarafından,  ayrılan kurbanlıklarını almaya gelmeyen müşterilerin ödedikleri 100 TL kaporaları iade edilmeyecektir.

2 Temmuz 2020 tarihli ağırlıkları verilen kurbanlıkların bedeliödemenin yapılacağı gün tekrar tartılarak, değişen ağırlığa göre yeniden tespit edilecektir. Ayrılan hayvanların kalan bedelleri için son ödeme tarihi 24 Temmuz 2020 olup; Ziraat Fakültesi Döner Sermaye Veznesine yatırılması gerekmektedir.  Bu tarihe kadar bedeli yatırılmayan kurbanlıklar, satın almaktan vazgeçilmiş sayılacağından kaporaları iade edilmeyecektir.

Ayrıca fakülte bünyesinde Kurban Bayramı’nın 1. günü kesim hizmeti verilecektir. Bu hizmetten yararlanmak isteyenlerin 75 TL karşılığında sıra numarası almaları gerekmektedir. 

Koronavirüs koruma tedbirleri kapsamında Ziraat Fakültesi kampüs girişinde görevli personel tarafından vücut sıcaklığı kontrolü yapılacak olup 38 derecenin üzerinde olanlar kampüse alınmayacak, en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir.

Ziraat Fakültesi’ne kurbanlık bakmak için gelen misafirlerimizin işletmede maske takması, sosyal mesafeye dikkat etmesi ve el dezenfektanı kullanması zorunludur. Ayrıca kesim randevusu alan vatandaşların kesim günü randevu ile belirlenen saatte en fazla iki kişi olarak gelmeleri ve yukarıda belirtilen kurallara uyması gerekmektedir.     

Kurbanlık ayırmak isteyenler için (Mesai saatleri içinde) iletişim numaramız

Mustafa Güçlü:          0 256 772 70 22-23

0 505 954 8521

Güncel Satış Bilgisi için Tıklayınız

KDV hariç kilogram satış bedeli

ERKEK KUZU

DİŞİ KUZU

KOÇ

ÇEPİÇ

ERKEÇ

KEÇİ

30 TL/Kg

29 TL/Kg

25 TL/Kg/

27 TL/Kg

28 TL/Kg

21 TL/Kg